Номер 5 Охайо Стейт печели 10-и пореден мач, 71-47 над Минесота
AP News | 2024-02-09 | 06:01:34

МИНЕАПОЛИС (АП) — Коути Макмеън има 13 точки и 9 борби, Джейси Шелдън пренебрегва тежка стрелба с 12 точки и 6 асистенции, и петият в класирането Охайо Стейт победи Минесота със 71-47 в четвъртък вечерта за своята 10-та поредна победа.

Селесте Тейлър добави 14 точки и две блокади, а Ребека Микуласикова вкара 11 точки, за да помогне на Бъкейс (20-3, 11-1) остават на първо място в Голямата десетка.

Джаней Сандърс вкара 16 точки за Gophers (14-9, 4-8), които загубиха петия си пореден мач и имаха сезон -високи 23 оборота.

Шелдън, която процъфтява в петия си сезон с Buckeyes и се нарежда на трето място в Голямата десетка по отбелязване на точки, започна с 0 за 5 до тройка, която тя вкара от крилото в средата на втората четвърт. Гардът с височина 5 фута 10 обаче оказа обичайното си въздействие върху играта.

В началото на третата четвърт, след като Сандърс дриблира в движението в платното и загуби контрол, Шелдън го хвана за една от двете й кражби и без колебание хвърли футболен пас в другата посока, за да удари Тейлър в крачка за неоспоримо полагане и преднина 34-24.

Защитата по периметъра и безмилостната преса подхранват тези Buckeyes, с най-добра средна средна стойност от 10 и повече откраднати топки на игра в Голямата десетка и втората най-добра защита от 3 точки в конференцията с коефициент на допустимост от 28,6% от зад дъгата влизане в играта. Техните опоненти имат средно повече от 21 пропадания на игра.

Охайо Стейт имаше предимство от 26-6 точки при обърквания. Минесота направи 4 за 16 от диапазон от 3 точки.

Бъкейс, чиито две загуби извън конференцията стигнаха до сега-Не. 9 UCLA и сега-No. 10 USC, не са били побеждавани от 30 декември в Мичиган. Тяхната серия включва победи над сега-Не. 2 Айова и сега-Не. 14 Индиана, другите двама водещи претенденти за титлата от Голямата десетка. Те отбелязаха най-високото си класиране за сезона тази седмица в последната анкета на Associated Press.

Гопърс постигнаха ясен напредък под ръководството на треньора за първа година Доун Плицувейт, но нямат играчи без звездния гард Мара Браун. Тя пропусна три мача заради контузия на стъпалото, която наложи операция, поставяйки завръщането й през този сезон под въпрос. Braun е четвърти в лигата по отбелязани голове.

Те ще се нуждаят от още няколко победи, за да стигнат до турнира на NCAA. Трансферът на завършилите Сандърс отново беше в титулярния състав на Браун, която седеше на пейката с десния си крак в ботуш за ходене, опрян на повдигнатия корт.

Охайо Стейт спечели 13 поредни мача срещу Минесота. Последният път, когато Gophers спечелиха в серията, беше на Williams Arena на 24 февруари 2016 г., когато Buckeyes също бяха класирани пети.

ГОЛЯМА КАРТИНКА

Щат Охайо: След достигане на Елитна осмица от турнира NCAA през миналия сезон и добавяйки трансфера на Дюк Тейлър към техния състав, Buckeyes са насочени към следващата стъпка тази пролет към Финалната четворка - която се случва да се проведе този път в задния им двор в Кливланд.

Минесота: Gophers загубиха 27 поредни мача от класирани отбори, като последната победа беше на 17 ноември 2019 г. срещу Arizona State. Последният класиран отбор от Голямата десетка, който Gophers победиха, беше Rutgers на 3 февруари 2019 г.

Щат Охайо: в Щат Мичиган в неделя.

Минесота: в Rutgers във вторник.